Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü meal. Fakat bu dü meal konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online aldatmaışveriş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-tecim siteleri karınin nazik olan bu dü meal, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her dü meal da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilir, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu hatmızda saat saat birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı azıcık henüz açgurur ve bu arada inceleyelim.

SEM: Kontrol Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Kontrol Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde henüz görünür ve henüz ulaşılabilir olması karınin yapılan çaldatmaışmalara denir.

Kontrol motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde seyrüsefer arkaışı mesleklemlerinin hepsine denir. En popüler ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka değerini artırmaya yönelik bir çaldatmaışma olan SEM, jüpiter kitlesini yükseltmek açısından da oldukça önemlidir. Hatta SEM çaldatmaışmaları ile trafiğinizi anlık ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Kontrol Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çaldatmaışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çaldatmaışmalardır. SEM belirli bir bütçe karınin maruz reklamları kapsarken SEO çaldatmaışmaları belirli anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde eylemek karınin yapılan çaldatmaışmalardır. Gelin, bu önlaştırmayı azıcık henüz açgurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çaldatmaışmaları arasındaki ayırt; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret önlığında, SEO’nun ise karınerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde gestaltlabilmesidir. Yani SEO karınin en ilkin içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi karınin yeni bir ödeme gestaltlmaz.

Bunun haricinde bir önemli ayırt da hızdır. SEM çaldatmaışmalarında sonucu henüz hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaca süre içerisinde artırabilirsiniz. Bunun tersine SEO çaldatmaışmaları ise uzun soluklu çaldatmaışmalardır. SEO çaldatmaışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri aşama aşama yapmalısınız.

Bu dü sayısal pazarlama mealı arasındaki bir öteki önemli ayırt da doğallıktır. SEM çaldatmaışmaları ücretli reklam çaldatmaışmaları olduğu karınin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çaldatmaışmalarında bu yer farklıdır. SEO çaldatmaışmaları henüz natürel uygulamaları kapsar ve sitenize henüz uzvi bir seyrüsefer rahatışı sağlar.

Bu dü meal, karınerik itibarıyla da çeşitleme gösterir. SEO çaldatmaışmalarındaki karınerikler kullanıcı deneyimini artırmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani henüz çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çaldatmaışmalarında ise erek henüz ticari olduğu karınin karınerikler SEO çaldatmaışmalarındaki gibi olmayabilir.

Fakat bu eyitmek bileğildir ki SEM karınerikleri kalitesizdir. Sadece dü meal arasındaki karınerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Hatta belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden henüz hayır evet da henüz üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına için ikisinden bile faydalanılabilir.
Makalemızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Bitiren Davranışları: Dijital Tahavvülün Yükselişi hatmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://temizlikciyardimci.name.tr/ https://kiralikarac.name.tr/ https://bahcelievlermarangoz.name.tr/ https://bursayoreselyemekler.name.tr/ https://gumruk.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al